Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie. Minister ochrony zdrowia zakażony

Minister ochrony zdrowia Ukrainy Maksym Stepanow poinformował w sobotę wieczorem (14 listopada), że jest zakażony koronawirusem. Przekazał, że będzie kontynuować pracę w trybie zdalnym.

- Pomimo ostrożności i wszystkich zasad bezpieczeństwa otrzymałem dzisiaj pozytywny wynik testu na koronawirusa. Będę przebywać w samoizolacji w domu i pracować w zwykłym trybie, ale zdalnie - powiedział w nagraniu, które opublikował na Facebooku. Wezwał Ukraińców do stosowania się do przeciwepidemicznych zaleceń.

W poniedziałek o zakażeniu koronawirusem poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz szef jego biura Andrij Jermak. W sobotę Zełenski przekazał, że nadal przebywa w kijowskim szpitalu Feofanija i kontynuuje pracę zdalnie, w samoizolacji. Podkreślił, że czuje się całkiem dobrze.

Reklama

W ostatnich dniach infekcję wykryto też m.in. u przewodniczącego Rady Najwyższej Dmytra Razumkowa, jego zastępcy Rusłana Stefanczuka, wicepremiera ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksija Reznikowa i ministra finansów Serhija Marczenki.

Na Ukrainie poprzedniej doby wykryto 12 524 zakażenia koronawirusem, a 191 zainfekowanych zmarło. Był to trzeci dzień z rzędu z rekordową liczbą zachorowań.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy