Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie. Liczba ofiar SARS-CoV-2 przekroczyła 11 tys.

Na Ukrainie w niedzielę 22 listopada wykryto 10 945 nowych infekcji SARS-CoV-2, 124 zakażonych zmarło, 4143 pacjentów wyzdrowiało - przekazał w poniedziałek minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. Tym samym bilans zgonów przekroczył 11 tys.

Minionej doby przeprowadzono ok. 28 tys. testów na obecność koronawirusa, w tym ok. 25 tys. metodą PCR. Najwięcej zakażeń wykryto w Kijowie i w obwodzie dniepropietrowskim. Hospitalizowano 1165 osób.

Łącznie zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono dotąd na Ukrainie u 635 689 osób. Od początku epidemii zmarło 11 075 zainfekowanych, a 291 060 osób uznano za ozdrowieńców. Przeprowadzono ok. 4,2 mln testów metodą PCR.

W związku z rozprzestrzenianiem się patogenu ukraiński rząd wprowadził w kraju weekendowy lockdown, który według wstępnych założeń ma trwać do końca listopada.

Reklama

Jeśli te ograniczenia nie przyniosą pożądanych efektów, wdrożony może zostać pełny lockdown - oświadczył w sobotę premier Denys Szmyhal. Zaznaczył, że nie ma konkretnej daty wprowadzenia pełnej blokady, ale sprawa ta omawiana jest z władzami lokalnymi, przedstawicielami biznesu i Kościołów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy