Reklama

Reklama

Koronawirus na świecie. WHO: Liczba zakażeń przekroczyła 2,5 mln

Do ponad 2,5 mln zwiększyła się liczba wszystkich zakażeń wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2, jakie zarejestrowano od wybuchu pandemii w grudniu 2019 r. – wynika z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Liczba zgonów przekroczyła 170 tys., ale odnotowano też ponad 655 tys. wyzdrowień.

Wciąż w dużym tempie zwiększa się zasięg pandemii COVID-19. Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że liczba zakażeń na całym świecie od wybuchu pandemii przekroczyła 2,5 mln, ale jednocześnie wyzdrowiało ponad 655 tys. chorych. Zmarło ponad 171 tys. zainfekowanych. Aktywnych zakażeń jest zatem obecnie 1,6 mln.

Sytuacja w krajach Europy

Najwięcej zakażeń występuje w Europie (około 1,2 mln), ale w przeliczeniu na poszczególne kraje pierwsze miejsce zajmują Stany Zjednoczone, gdzie jest już prawie 800 tys. infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. 

Na naszym kontynencie najwięcej przypadków jest w Hiszpanii (ponad 204 tys.), Włoszech (ponad 181 tys.), Francji (ponad 155 tys.), Niemczech (ponad 147 tys.) oraz Wielkiej Brytanii (125 tys.).

Reklama

Nowe epicentrum zakażeń

Nowym epicentrum zakażeń stała się Turcja, gdzie zarejestrowano ponad 91 tys. przypadków. Na kolejnym miejscu jest Iran z 84 tys. zakażeń. Szybko rośnie również liczba zakażeń w Rosji (53 tys.), jest ich tam najwięcej w Europie Wschodniej. 

W tym regionie Polska jest na drugim miejscu, mamy już prawie 10 tys. infekcji. Nasz kraj wyprzedził zdecydowanie Czechy, gdzie epidemia wcześniej się rozwijała, ale jej tempo wyraźnie osłabło (obecnie jest około 7 tys. zakażeń). Na Białorusi jest ponad 6,2 tys. przypadków, a na Ukrainie - ponad 6,1 tys.

Gwałtowny wzrost liczby chorych w Afryce

WHO ostrzega, że nowym epicentrum pandemii staje się też Afryka, gdzie w ostatnim tygodniu liczba zakażeń zaczęła się gwałtownie zwiększać. Na razie odnotowano tam około 20 tys. przypadków i prawie tysiąc zgonów. 

Przewiduje się jednak, że na tym kontynencie z powodu COVID-19 może umrzeć 300 tys. osób, a prawie 30 mln popadnie w ubóstwo. 

Głównymi miejscami rozprzestrzenia się zakażeń, podobnie, jak na innych kontynentach, są duże miasta. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy