Reklama

Reklama

Koronawirus na Słowacji. Pierwszy potwierdzony przypadek

O wykryciu przypadku koronawirusa na Słowacji poinformował w piątek w trakcie konferencji prasowej premier kraju Peter Pellegrini. Zarażony to 54-letni mężczyzna z okolic Bratysławy.

Występując na konferencji prasowej Pellegrini zaznaczył, że pacjent nie wyjeżdżał w ostatnim czasie za granicę, a koronawirusem zaraził się zapewne od swego syna, który przez kilka dni przebywał w Wenecji. U syna nie pojawiły się na razie żadne objawy chorobowe.

Po pogorszeniu się stanu zdrowia chory został przewieziony ze swego miejsca zamieszkania w okolicach Bratysławy do kliniki uniwersyteckiej w Bratysławie. Po hospitalizacji jego stan się polepszył - zapewnił Pellegrini.

Zapowiedział, ze wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych otrzymają w najbliższym czasie SMS-y z informacją, jak należy postępować w obliczu pojawienia się choroby w kraju.

Reklama

Media przypomniały, że Pellegrini jeszcze w lutym oświadczył, iż Słowacja jest przygotowana na pojawienie się nowego koronawirusa. W każdym regionie znajdują się działające bez przerwy call centers, w których można uzyskać niezbędne informacje. Są też zalecenia dla podróżnych, którzy wrócili na przykład z Włoch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje