Reklama

Koronawirus na Słowacji: Najwięcej przypadków zakażeń od kwietnia

Słowackie ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek (6 sierpnia), że w ciągu ostatniej doby potwierdzono kolejne 63 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. To największy dzienny wzrost od 22 kwietnia. Od początku pandemii na Słowacji odnotowano 2480 przypadków.

W czwartek zmarła jedna osoba, u której zdiagnozowano COVID-19. Tym samym w kraju jest w sumie 30 ofiar śmiertelnych tej choroby.

Zmarły to 71-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Trenczynie w zachodniej Słowacji. 

"Autopsja wykazała, że przyczyną śmierci była rozwinięta płucna postać COVID-19 i następująca po niej niewydolność oddechowa" - powiedziała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Zuzana Eliaszova.

Liczba zakażeń na Słowacji rośnie od czerwca w związku z odejściem od restrykcyjnych przepisów związanych z koronawirusem. Ministerstwo zdrowia oświadczyło w czwartek, że kontroluje sytuację. 

Reklama

Rzeczniczka resortu zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu zbierze się komisja rządu, która zajmuje się problemami sanitarno-epidemiologicznymi. Niewykluczone, że następnie zostanie zwołana narada epidemiologów, którzy mogą rekomendować rządowi i władzom lokalnym przyjęcie ewentualnych ograniczeń, związanych z pandemią. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy