Reklama

Reklama

Koronawirus na Litwie. Zmieniają zasady wjazdu do kraju

Litwa od poniedziałku zmienia zasady wjazdu na swoje terytorium dla pracowników firm przewozowych. Większość z nich będzie musiała poddać się obowiązkowej samoizolacji. Sąsiad Polski próbuje się w ten sposób chronić się przed mutacjami koronawirusa.

Litewskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że od poniedziałku samoizolacja jest obowiązkowa dla pracowników firm przewozowych od dnia przybycia na Litwę do dnia wyjazdu z jej terytorium. Wyjątek stanowią przewoźnicy przybywający do kraju na kilka godzin. Chodzi m.in. o kierowców dostarczających lub odbierających ładunki oraz osoby, które przez litewskie terytorium przejeżdżają tranzytem. W przypadku przewoźników nie jest wymagany test na COVID-19. 

Inaczej sytuacja wygląda wówczas, jeśli ktoś chce się dostać na Litwę prywatnie. Przy przekraczaniu granicy trzeba mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie musi być zrobione nie wcześniej niż 48 godzin przez wjazdem do tego kraju. Oprócz tego należy wypełnić też ankietę litewskiego Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i po przyjeździe poddać się obowiązkowej kwarantannie trwającej 10 dni. 

Reklama

Od dzisiaj również pracownicy transgraniczni, osoby podróżujące służbowo, uczniowie i studenci muszą posiadać wykonany test na COVID-19 nie wcześniej niż siedem dni przed przyjazdem na Litwę. W przeciwnym razie po przybyciu trzeba w ciągu doby zarejestrować się na jego wykonanie.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się również na stronie internetowej polskiej ambasady w Wilnie.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne