Reklama

Reklama

Koronawirus na Broadwayu. Nie pozwala pracować teatrom

Pracę teatrów na nowojorskim Broadwayu ​sparaliżowały kolejne zakażenia koronawirusem, w tym nową mutacją Omikron. Odwoływane są kolejne spektakle - także w innych rejonach amerykańskiego miasta.

Kultowy program bożonarodzeniowy z udziałem tancerek Rockettes nie zaprezentuje do końca sezonu "The Christmas Spectacular Starring the Radio City Rockettes". "Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć setki tysięcy fanów na ponad 100 spektaklach w ciągu ostatnich siedmiu tygodni. Uwielbiamy przywracać tę cenioną tradycję, która rozpoczyna sezon świąteczny w Nowym Jorku i z niecierpliwością czekamy na powrót fanów do Radio City Music Hall w 2022 roku" - głosi piątkowe oświadczenie organizatorów.

"Moulin Rouge! The Musical on Broadway" odwołał piątkowy pokaz z powodu wykrycia zakażeń koronawirusem wśród członków zespołu. W minionym tygodniu z tych samych powodów zawieszono też kilka innych spektakli na Broadwayu, a "Hamilton" został odwołany informacją w internecie opublikowaną na mniej niż godzinę przed podniesieniem kurtyny.

Reklama

Odwołane spektakle, "Saturday Night Live" bez publiczności

Odwołano również przedstawienia: "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", "MJ Musical", "Ain't Too Proud", "Mrs. Doubtfire", "Tina - The Tina Turner Musical" oraz "Freestyle Love Supreme", a wcześniej także "Wicked", "Chicago" i "Aladdin", który zszedł z afisza zaledwie dzień po ponownym otwarciu.

W przypadku popularnego sobotniego programu telewizyjnego "Saturday Night Live" organizatorzy zdecydowali się wyeliminować widownię. Ograniczyli liczbę realizatorów oraz zaproszonych gości. Według NBC, na kilka godzin przed emisją ogłoszono, że nie będzie występu na żywo w związku ze wzrostem liczby przypadków Omikronu.

Reklama

Reklama

Reklama