Reklama

Reklama

Koronawirus. Konsulat generalny RP w Mediolanie o decyzjach włoskiego rządu

Konsulat generalny RP w Mediolanie poinformował o nowych decyzjach rządu Włoch w celu zahamowania epidemii koronawirusa. Polska placówka dyplomatyczna w stolicy Lombardii położyła nacisk na "bezwzględne stosowanie się do przepisów", co zalecają władze Włoch.

Polski konsulat poinformował na Twitterze w poniedziałek wieczorem: "Włoski rząd zadecydował o rozszerzeniu dekretu dotyczącego strefy tzw. ograniczonego ruchu na teren całego kraju".

"Przepisy obowiązują do 3 kwietnia br. Władze zalecają bezwzględne stosowanie się do przepisów" - dodano.

Nowe rozporządzenie, zapowiedziane przez premiera Giuseppe Contego, wchodzi w życie we wtorek i dotyczy całej 60-milionowej ludności Italii.

Na terytorium całego kraju, a nie tylko, jak dotąd, na północy, obowiązywać będą jednakowe ograniczenia możliwości przemieszczania się tylko do potrzeb związanych z pracą, zdrowiem i innych najpilniejszych.

Reklama

Szkoły i uniwersytety w całych Włoszech będą zamknięte do 3 kwietnia. Zawieszone zostały wszystkie imprezy sportowe. Ponadto obowiązywać będzie zakaz zgromadzeń i skupisk na wolnym powietrzu i w lokalach zamkniętych.

Najnowszy bilans koronawirusa we Włoszech to 463 zmarłych i ponad dziewięć tys. potwierdzonych przypadków zarażeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy