Reklama

Reklama

Koronawirus. Izrael zatwierdził szczepionkę Moderny przeciw COVID-19

Izraelskie władze wydały pozytywną decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu szczepionki przeciw COVID-19 opracowanej przez amerykańską firmę Moderna. Izrael jest trzecim krajem na świecie, który zatwierdził ten produkt.

O decyzji izraelskiego ministerstwa zdrowia poinformował producent szczepionki w oświadczeniu, dodając, że Izrael zamówił sześć milionów dawek preparatu. Pierwsze dostawy mają trafić do tego kraju jeszcze w styczniu.

Reklama

To druga po Pfizer-BioNTech szczepionka dopuszczona do użytku w Izraelu, który jak dotychczas zdołał zaszczepić ponad 14 proc. swoich obywateli, co jest najwyższym współczynnikiem na świecie.

Izrael jest pierwszym krajem poza Ameryką Północną, który wydał zgodę na użycie szczepionki Moderny na swoim terytorium. Wcześniej zrobiły to USA i Kanada. W poniedziałek preparat był przedmiotem dyskusji ekspertów Europejskiej Agencji Leków, jednak unijny urząd nie podjął ostatecznej decyzji, odkładając ją na środę 6 stycznia.

Moderna zapowiedziała, że wyprodukuje w tym roku co najmniej 600 mln dawek swojej szczepionki, czyli o 100 mln więcej od dotychczasowych prognoz.

W Izraelu zaczepiło się już ponad milion osób, najwięcej na świecie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy