Reklama

Reklama

​Koronawirus. Hiszpania: W ciągu minionej doby zmarło 435 osób

435 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii - poinformowało w środę 22 kwietnia ministerstwo zdrowia. Przybyło też 4211 nowych przypadków infekcji. Oznacza to, że łączny bilans epidemii to 21 717 ofiar śmiertelnych i 208 389 zakażonych.

Służby sanitarne wskazały, że ostatnia doba w porównaniu z poprzednią charakteryzowała się podobną liczbą nowych zgonów na, ale większą liczbą nowych infekcji. Przypomniały, że pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem w Hiszpanii zmarło 430 osób, a zakażonych zostało 3968.

Resort zdrowia odnotował też znaczący wzrost liczby wyleczonych osób - w ciągu ostatniej doby o 3401. Łącznie wyleczonych w Hiszpanii zostało 85 915 pacjentów chorych na COVID-19.

W dalszym ciągu najwięcej ofiar śmiertelnych epidemii notowanych jest w Madrycie, gdzie zmarło blisko 7,6 tys. osób, a zakażonych zostało ponad 59 tys.

Reklama

Stopniowe łagodzenie restrykcji

W środę burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida zapowiedział, że niebawem rozpocznie się likwidowanie w stolicy restrykcji związanych z epidemią.

"Nie możemy opóźniać tego procesu, ponieważ im później rozpoczniemy likwidację obostrzeń, tym poważniejsze będą konsekwencje" - ogłosił Martinez-Almeida, wskazując, że niebawem w mieście powinny zostać otwarte hotele i placówki gastronomiczne.

Wcześniej w środę premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapowiedział w parlamencie, że rząd planuje stopniowe wychodzenie z obowiązkowej kwarantanny od drugiej połowy maja.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy