Reklama

Koronawirus. Hiszpania: Najmniej ofiar od ponad miesiąca

288 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii - poinformowało w niedzielę 26 kwietnia hiszpańskie ministerstwo zdrowia. To najmniejszy dobowy bilans zgonów na COVID-19 od ponad miesiąca.

Liczba ofiar śmiertelnych od początku epidemii wzrosła w tym kraju do 23 190.

W niedzielnym komunikacie rząd Hiszpanii przekazał, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 729 nowych infekcji SARS-CoV-2, zwiększając ich liczbę od początku epidemii do 224 tys.

Pomiędzy sobotą a niedzielą za wyleczonych z COVID-19 uznano 3 024 pacjentów. Łącznie chorobę tą pokonały w Hiszpanii już 98 732 osoby.

Łagodzenie obostrzeń

W niedzielę podczas porannej rozmowy z władzami wspólnot autonomicznych premier Hiszpanii Pedro Sanchez oświadczył, że jego rząd jest skłonny do zdejmowania obostrzeń, wynikających z obowiązującego w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, jeszcze przed jego zakończeniem, przypadającym na 9 maja.

Reklama

Według zapowiedzi Sancheza rząd byłby skłonny zgodzić się na wychodzenie z domów obywateli na spacery czy w celach rekreacyjnych od 2 maja. Warunkiem jest utrzymanie się tendencji dobowego spadku liczby zakażonych.

Premier ujawnił, że jego gabinet planuje we wtorek zatwierdzić przepisy dotyczące stopniowego zdejmowania restrykcji związanych z epidemią.

Od niedzieli, po raz pierwszy od 15 marca, kiedy w Hiszpanii zaczął obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego, z domów mogą wychodzić dzieci w wieku do lat 14. Mają prawo do jednego spaceru dziennie w towarzystwie osoby dorosłej. Przechadzka musi odbywać się w pobliżu miejsca zamieszkania.

Marcin Zatyka

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy