Reklama

Reklama

Koronawirus. Hiszpania i Portugalia korygują statystyki. Są spore różnice

W ciągu ostatniej doby resort zdrowia Hiszpanii zmniejszył liczbę zmarłych na COVID-19 o blisko dwa tys. zgonów. Korekty dotyczącej bilansu nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa dokonały też podczas ostatnich 24 godzin władze sanitarne sąsiedniej Portugalii.

W poniedziałkowym (25 maja) bilansie ministerstwo zdrowia Hiszpanii poinformowało, że łączna liczba zmarłych z powodu infekcji koronawirusem wynosi 26 834. Oznacza to, że w porównaniu do podanej przez resort w niedzielę liczby zgonów łączna liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa spadła w tym kraju o 1918 osób.

W podanej w poniedziałek statystyce hiszpańskie służby uwzględniły jednocześnie 50 nowych zgonów, które miały miejsce od niedzielnego popołudnia.

"Resort bawi się cyframi"

Zarówno dziennik "El Mundo", jak i inne hiszpańskie media twierdzą, że od kilku dni hiszpański resort zdrowia "bawi się" cyframi, korygując w ciągu dnia dobowe bilanse i podając nowe liczby dotyczące zarówno zmarłych, jak i zainfekowanych.

Reklama

Z opublikowanych w poniedziałek przez resort zdrowia szacunków wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 132 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2, a łączna liczba zanotowanych infekcji sięga 235 400.

Korekty również w Portugalii

W poniedziałek korekty w liczbie zmarłych dokonały także służby medyczne Portugalii. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało, że choć od niedzieli zmarło zaledwie sześć osób, do dobowego bilansu doliczono kolejnych osiem zgonów z wcześniejszych dni.

Łączna liczba zmarłych w Portugalii z powodu zakażenia koronawirusem wynosi 1330, a zainfekowanych 30 788.

W poniedziałek po południu resort zdrowia poinformował, że do Lizbony dotarło w ostatnich godzinach ponad 60 respiratorów zakupionych w Chinach. Władze Portugalii czekały na nie kilka tygodni, interweniując u prezydenta ChRL Xi Jinpinga w sprawie usprawnienia wysyłki tych urządzeń przez stronę chińską.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy