Reklama

Reklama

​Koronawirus: Drugi test Angeli Merkel dał wynik negatywny

U niemieckiej kanclerz Angeli Merkel po raz drugi wykonano test na obecność koronawirusa. Badanie dało wynik negatywny. Merkel poddana zostanie jeszcze jednemu testowi na początku przyszłego tygodnia - poinformował w środę cytowany przez Reutersa rzecznik niemieckiego rządu.

Angela Merkel przebywa w kwarantannie i pracuje w domu, po tym jak okazało się, że lekarz, który w piątek ją zaszczepił, ma koronawirusa. W poniedziałek poinformowano, że pierwszy test na obecność wirusa dał wynik negatywny i zapowiedziano, że Merkel zostanie przebadana ponownie. Kolejny test również dał wynik negatywny, o czym poinformował rzecznik rządu. 

"Kanclerz kontynuuje pracę w domowej kwarantannie" - stwierdził rzecznik.

65-letnia kanclerz, która rządzi Niemcami od 2005 roku, dowiedziała się o pozytywnym teście na koronawirusa u szczepiącego ją lekarza po konferencji prasowej, na której ogłosiła zaostrzenie zasad dotyczących poruszania się poza domem, które przez dwa tygodnie będą obowiązywać na terenie całych Niemiec z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

Z powodu zagrożenia zakażenia koronawirusem, posiedzenie rządu odbyło się w dużej sali konferencyjnej urzędu kanclerskiego, aby członkowie gabinetu mogli zachować pomiędzy sobą bezpieczny odstęp. Na konferencji po posiedzeniu został ogłoszony pakiet pomocowy, w wysokości kilkuset miliardów euro, dla niemieckiej gospodarki w związku z pandemią koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy