Reklama

Reklama

Koronawirus dotarł na Antarktydę. 36 przypadków zakażeń

Koronawirus dotarł na Antarktydę - jedyny kontynent, którego do tej pory nie dotknęła pandemia COVID-19. Ognisko wybuchło w chilijskiej stacji badawczej. Zakażonych jest już 36 osób - informuje "The Guardian".

Zagraniczne media informują, że ognisko koronawirusa wybuchło na chilijskiej stacji badawczej generała Bernardo O'Higgins Riquelme. 

Zakażenie wykryto u 36 osób - 26 członków chilijskiej armii i 10 pracowników konserwacyjnych. Wszyscy zostali ewakuowani do miasta Punta Arenas w Chile i poddani izolacji - podaje "The Guardian". Zakażeni są w dobrym stanie.

"Newsweek" cytuje oświadczenie chilijskiej armii, która potwierdziła zachorowania na COVID-19 wśród pracowników stacji badawczej. Poinformowano, że pozytywny wynik testu otrzymali również trzej członkowie załogi statku, który wrócił już z misji na Antarktydzie.

Reklama

"The Guardian" donosi, że w związku z wykryciem koronawirusa główne projekty badawcze na Antarktydzie zostały wstrzymane. Sytuacja dotknęła nie tylko badaczy z Chile, ale z całego świata.

Jak podaje Associated Press, chociaż nikt na stałe nie zamieszkuje Antarktydy, na kontynencie przebywa obecnie około tysiąca naukowców.

Stacja generała Bernardo O'Higgins jest jedną z 13 chilijskich baz na tym kontynencie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy