Reklama

Reklama

Koronawirus. ​Czechy: Największy niedzielny przyrost zakażeń

W niedzielę (27 września) odnotowano w Czechach 1305 nowych zakażeń koronawirusem. To największy niedzielny przyrost od początku pandemii - podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. W szpitalach jest 802 pacjentów. Łącznie zanotowano w kraju już 606 zgonów na COVID-19.

W niedzielę i dni wolne od pracy przeprowadza się w Czechach mniej testów niż w robocze dni tygodnia. Niedzielny przyrost jest jednym z największych w trakcie weekendów. Tydzień wcześniej, 20 września, odnotowano infekcję SARS-CoV-2 u 985 osób.

Reklama

Łącznie od 1 marca, gdy pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa w Czechach, zaraziło się tym patogenem 64 597 osób w tym kraju.

Liczba aktywnych przypadków zakażenia wynosi obecnie w Czechach 32 723. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w kraju rośnie liczba hospitalizowanych pacjentów z koronawirusem. W szpitalach jest 802 chorych na COVID-19, z których 181 jest w stanie ciężkim.

Najwięcej zakażeń przybywa w Pradze i jej okolicach. W powiecie Praga-Zachód w ciągu tygodnia zanotowano 227 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W stolicy ten wskaźnik wynosi 219, zaś w powiecie Praga-Wschód - 212. W położonym przy polskiej granicy powiecie Nachod jest 219 zarażonych na 100 tys. mieszkańców.

Minister zdrowia Roman Prymula nie wykluczył wprowadzenia kolejnych ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Możliwe jest wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach średnich oraz ograniczenie liczby uczestników niektórych imprez sportowych i kulturalnych do 20 osób.

Z Pragi Piotr Górecki 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje