Reklama

Reklama

Koronawirus: Coroczny szczyt Indie-UE odroczony

Przedstawiciele indyjskich władz i Unii Europejskiej wspólnie postanowili odroczyć coroczny szczyt UE-Indie w Brukseli - poinformowało w czwartek indyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W Delhi znajduje się jedno z ognisk wirusa.

Coroczny szczyt UE-Indie miał się odbyć 13 marca.

"Służby medyczne obu stron sugerowały, że podróż należy odwołać. Zdecydowano, że szczyt zostanie przełożony na dogodny dla obu stron termin" - powiedział na konferencji prasowej w Delhi rzecznik MSZ Indii Raveesh Kumar.

W Europie i Indiach rośnie liczba przypadków zakażeń nowym koronawirusem. W Indiach w ciągu trzech ostatnich dni zakażenie stwierdzono u 27 osób; wcześniej były tylko trzy takie przypadki.

Wirus rozprzestrzenił się w Indiach

Władze Delhi, gdzie znajduje się jedno z ognisk epidemii, postanowiły zamknąć szkoły podstawowe do końca marca. Zakaz dotyczy zarówno państwowych jak i prywatnych szkół.

Reklama

W stolicy Indii tak zwany pacjent zero zaraził sześć osób pochodzących z Agry na imprezie urodzinowej swojego dziecka. W Dżajpurze w stanie Radźastan zdiagnozowano Covid-19 u 16 włoskich turystów oraz indyjskiego kierowcy. Pojedyncze przypadki zarażeń wykryto w stanie Telangana na południu kraju, Gurgaon i Ghaziabadzie, satelickich miastach Delhi. Zarażone osoby podróżowały wcześniej do Włoch, Dubaju i Iranu.

Ze względu na koronawirusa prezydent Indii Ram Nath Kovind i premier Narendra Modi odwołali swój udział w święcie kolorów Holi, które przypada 9 marca. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy