Reklama

Reklama

Koronawirus. Chińscy turyści wrócili do domu

Około 400 chińskich turystów wróciło do swego kraju z Włoch wysłanymi po nich samolotami - podała w piątek Ansa za MSZ w Pekinie. Osoby te nie mogły opuścić Włoch, gdyż rząd w Rzymie zdecydował o wstrzymaniu ruchu lotniczego z Chinami w związku z koronawirusem.

Zarówno strona włoska, jak i chińska prowadzą działania, by pomóc obywatelom Chin w powrocie do kraju.

Ruch lotniczy między Włochami i Chinami pozostaje zablokowany - potwierdził włoski minister zdrowia Roberto Speranza. W ten sposób zareagował na sugestie MSZ w Pekinie, że transport ten zostanie wznowiony.

Sprawa blokady ruchu samolotów wywołała napięcia między obu krajami - podały włoskie media.

Od tygodnia we Włoszech obowiązuje stan kryzysowy z powodu koronawirusa; wprowadzono go po potwierdzeniu dwóch pierwszych zachorowań. Obecnie są trzy takie przypadki. Dotyczą dwojga chińskich turystów z chińskiego miasta Wuhan, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa, i młodego Włocha ewakuowanego z tego miasta po wybuchu epidemii.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy