Reklama

Reklama

Koronawirus. Brazylia: Najwyższy przyrost liczby zgonów od początku pandemii

1179 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Brazylii - podało we wtorek 19 maja brazylijskie ministerstwo zdrowia. To najwyższy dobowy przyrost liczby zgonów w tym kraju od początku pandemii. Po raz pierwszy dzienna liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła tysiąc.

W sumie w Brazylii na COVID-19 zmarło 17 871 osób. Zakażonych jest 271 628.

W obliczu szybko rozprzestrzeniającej się pandemii brazylijskie ministerstwo zdrowia ma w środę (20 maja) wydać wytyczne, w ramach których zalecane będzie używanie w leczeniu COVID-19 chlorochiny - leku, stosowanego m.in. przy zwalczaniu malarii.

W poniedziałek do stosowania hydroksychlorochiny, czyli hydroksylowej pochodnej chlorochiny, przyznał się Donald Trump. Lekarz prezydenta USA oświadczył, że "ewentualna korzyść z leczenia przeważa nad względnym ryzykiem". Nie zgadza się z tym administracja Donalda Trumpa m.in. rządowa agencja FDA.

Reklama

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy