Reklama

Reklama

Koronawirus. Brazylia: Najnowszy bilans zakażeń i zgonów

W Brazylii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 26 417 nowych przypadków koronawirusa i 1156 ofiar śmiertelnych. Tym samym liczba zakażonych COVID-19 wzrosła do 438 238, a zgonów do 26 754 - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Według ministerstwa zdrowia Brazylia odnotowała w czwartek 26 417 nowych przypadków koronawirusa, i z liczbą 438 238 przypadków zakażeń od początku pandemii ustępuje na świecie jedynie Stanom Zjednoczonym.

Reklama

Liczba ofiar śmiertelnych w Brazylii wzrosła podczas ostatniej doby o 1156 do 26 754. Dotychczas najwięcej zgonów podczas jednej doby zrejestrowano w Brazylii 21 maja (1188).

Ognisko w najbogatszym regionie

Największe ognisko pandemii jest w regionie południowo-wschodnim, w najbogatszym, najbardziej uprzemysłowionym i najbardziej zaludnionym stanie Sao Paulo, w którym mieszka około 46 milionów ludzi.

Zanotowano tam podczas ostatniej doby 6 382 nowe infekcje, w sumie jest ich 95 865, podczas gdy liczba zgonów jest bliska 7 000. Mimo tego władze stanu podjęły decyzję o otwarciu od 1 czerwca niektórych gałęzi gospodarki i usług.

Rio de Janeiro to druga strefa najbardziej dotknięta przez koronawirusa, odnotowano tam trzeci dzień z rzędu ponad 200 zgonów jednego dnia (251), w sumie od początku pandemii zmarło 4 856 osób.

Szczytowa faza

Pandemia w Brazylii znajduje się w szczytowej fazie - oświadczył nowy brazylijski minister zdrowia, generał Edurdo Pazuello, który został mianowany w tym miesiącu przez prezydenta, po kolejnych dymisjach dwóch jego cywilnych poprzedników. 

Zdaniem ministra rozpoczął się masowy napływ do miast mieszkańców z prowincji, gdzie służba zdrowia nie jest w stanie im pomóc. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje