Reklama

Reklama

Koronawirus. Argentyna dopuszcza rosyjską szczepionkę

Argentyński rząd jako pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej wydał zgodę na stosowanie rosyjskiej szczepionki na COVID-19 Sputnik V. Kraj prowadzi też rozmowy z Pfizerem i BioNTech na temat dostaw ich szczepionki.

"Szczepionka Gam-CovidVac, nazywana też Sputnik V, opracowana przez rosyjskie Narodowe Centrum Epidemiologii i Mikrobiologii Gamaleia może być stosowana w pilnych przypadkach" - głosi komunikat opublikowany przez ministra zdrowia Argentyny Ginesa Gonzaleza Garcię.

Negocjacja kontraktu

Zgodę wydano wkrótce po zaakceptowaniu szczepionki firm Pfizer i BioNTech, z którymi rząd Argentyny negocjuje kontrakt na dostawy.

Pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej

Argentyna jest pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który zaakceptował rosyjską szczepionkę na podstawie wyników trzeciej fazy testów klinicznych. Władze rosyjskie zadeklarowały gotowość do rozmów o ewentualnych dostawach szczepionki z innymi krajami regionu.

Reklama

Według lokalnych mediów pierwsza partia dostawy obejmuje 300 tys. dawek. Łącznie strona rosyjska ma dostarczyć 25 mln dawek szczepionki.

1,5 mln zakażeń

W Argentynie liczącej 44 mln mieszkańców, zarejestrowano dotychczas 1,5 mln przypadków koronawirusa i ponad 42 tys. zgonów. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy