Reklama

Reklama

Koronawirus. Angela Merkel: Mogą wrócić kontrole graniczne

Kanclerz Angela Merkel ostrzega, że Niemcy mogą przywrócić kontrole na granicach z krajami Unii Europejskiej. - Wcale tego nie chcemy. To ostateczność - zaznaczyła Merkel.

- Wcale tego nie chcemy, liczymy na partnerską współpracę z sąsiadami, ale gdyby te kraje miały podążać innymi drogami, czego w tej chwili nie dostrzegam, to musimy być przygotowani na ostateczność i powiedzieć: musimy przywrócić kontrole graniczne - stwierdziła szefowa niemieckiego rządu.

- Musimy być wyjątkowo ostrożni, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjazdy z krajów, w których pojawiły się nowe, bardziej zaraźliwe mutacje koronawirusa - powiedziała Angela Merkel po wtorkowym spotkaniu z premierami niemieckich krajów związkowych, na którym zapadła decyzja o przedłużeniu twardego lockdownu do 14 lutego.

Reklama

Zamknięte pozostaną m.in. szkoły i przedszkola, tak jak restauracje i puby, teatry i opery, a także duża część handlu detalicznego, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek.

Najnowszy bilans: Ponad tysiąc zgonów w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Niemczech 15 974 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 1148 kolejnych zgonów - poinformował w środę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Od początku pandemii zdiagnozowano w sumie 2 068 002 przypadki zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło do tej pory w RFN 48 770 osób. Wyzdrowiało około 1 741 800.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy