Reklama

Reklama

Kopenhaga: Bar oferuje test na koronawirusa i... piwo

Jeden z barów w Kopenhadze oferuje klientom test na obecność COVID-19 i... piwo w oczekiwaniu na wynik. Inicjatywa ma pomóc w ożywieniu biznesu po miesiącach restrykcji związanych z pandemią.

Klienci płacą równowartość około 25 dolarów, aby poddać się testowi w specjalnej kabinie w Warpigs Brewpub. Po około pół godziny, jeśli otrzymają negatywny wynik, są wpuszczani do środka.

Działa to w ramach duńskiego systemu "paszportów koronawirusowych", w którym ludzie mogą korzystać z aplikacji mobilnej lub zatwierdzonego przez rząd formularza, aby wykazać, że byli szczepieni, przeszli wcześniej zakażenie lub mieli negatywny wynik testu w ciągu ostatnich 72 godzin.

W ramach programu , który zaczął działać w ubiegłym tygodniu, pracownicy muzeów, barów, kawiarni i restauracji sprawdzają "status klientów" przed wpuszczeniem ich do środka.

Reklama

Dania oferuje również darmowe testy przeciw COVID-19, ale klienci w barze powiedzieli, że płatne wersje, sprzedawane przez firmę Practio, pozwalają im uniknąć kolejek. - Widzieliśmy kolejkę w najbliższym centrum testowym może na godzinę lub dwie stania - powiedział Nicolai Marteens, cytowany przez Reutera.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy