Reklama

Reklama

Komisja Europejska: 2,1 tys. przypadków koronawirusa w 18 krajach, 38 zgonów

W Unii Europejskiej stwierdzono obecnie 2,1 tys. przypadków koronawirusa w 18 państwach członkowskich, a zmarło 38 osób - poinformowała w poniedziałek na konferencji prasowej w Brukseli unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Komisarz ds. wewnętrznych UE Ylva Johansson powiedziała na tej samej konferencji prasowej, że nie ma obecnie żadnych informacji o tym, iż jakieś państwa członkowskie chcą wprowadzić kontrole graniczne z powodu koronawirusa.

Poziom ryzyka podniesiony z umiarkowanego do wysokiego

Reklama

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podniosło ocenę ryzyka dla koronawirusa w Unii Europejskiej do wysokiego poziomu, ponieważ epidemia rozprzestrzenia się w Unii - poinformowała z kolei szefowa KE Ursula von der Leyen.

"ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób) ogłosiło w poniedziałek, że poziom ryzyka wzrósł z umiarkowanego do wysokiego dla ludzi w Unii Europejskiej. Innymi słowy, wirus nadal się rozprzestrzenia" - poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Koronawirus Covid-19, który wykryto w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL