Reklama

Reklama

Kardynał Konrad Krajewski zakażony koronawirusem. Widział się z papieżem

Dwaj kardynałowie pracujący w Watykanie mają koronawirusa – donosi włoski dziennik "Il Mattino". Chodzi o jałmużnika papieskiego, 57-letniego kard. Konrada Krajewskiego i przewodniczącego Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, 78-letniego kard. Giuseppe Bertello. Obaj purpuraci mają częsty kontakt z papieżem Franciszkiem.

Polski kardynał - według gazety - uzyskał pozytywny test w watykańskiej przychodni i został zabrany do polikliniki im. Gemellego z objawami zapalenia płuc. Obecnie trwa sprawdzanie, z kim w ostatnich dniach miał on kontakt.

Jedną z tych osób był papież. Kard. Konrad Krajewski rozmawiał z Franciszkiem przed rozpoczęciem kazania adwentowego, głoszonego przez kard. Raniero Cantalamessę w miniony piątek.

Kard. Krajewski papieski jałmużnik 

Kardynał Konrad Krajewski jest papieskim jałmużnikiem. Bardzo aktywnie prowadzi w imieniu papieża akcje dobroczynne w wielu częściach Włoch, rozwożąc ubogim lekarstwa i środki ochrony osobistej.

Reklama

W maju ubiegłego roku włoska gazeta "la Repubblica" nazwała kardynała Robin Hoodem papieża, po tym jak zerwał plomby zabezpieczające liczniki prądu w rzymskiej kamienicy zajmowanej nielegalnie przez około 450 osób, w tym 100 dzieci. Kard. Krajewski zadeklarował wówczas, że będzie opłacał rachunki zadłużonego na 300 tysięcy euro budynku.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy