Reklama

Reklama

Kamala Harris zakażona koronawirusem

Wiceprezydent USA Kamala Harris przeszła badanie na obecność koronawirusa, wynik okazał się pozytywny - przekazała we wtorek jej rzeczniczka prasowa Kirsten Allen.

Jak wynika z komunikatu, wiceprezydent USA Kamala Harris nie ma żadnych objawów choroby COVID-19, będzie dalej pełniła swoje obowiązki, pozostając w izolacji.

USA. Kamala Harris zakażona koronawirusem

W komunikacie Białego Domu zaznaczono, że Harris nie miała w ostatnim czasie bliskiego kontaktu z prezydentem Joe Bidenem i jego małżonką Jill.

Kamala Harris pozostanie w izolacji do momentu, aż wynik jej badania na obecność SARS-CoV-2 będzie negatywny. W tym czasie będzie się stosowała do zaleceń swoich lekarzy oraz amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) - przekazano. 

Reklama

Jak zauważyli dziennikarze "The Independent", Kamala Harris została zakażona koronawirusem mimo przyjęcia czterech dawek szczepionki przeciwko chorobie COVID-19. 

Choroba wiceprezydent USA zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez administrację Joe Biden nowych działań związanych ze zwalczaniem COVID-19. Te mają zapewnić obywatelom Stanów Zjednoczonych łatwiejszy dostęp do leczenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy