Reklama

Reklama

Joe Biden: Nadchodzi zima śmierci dla niezaszczepionych

- Nadchodzi zima ciężkiej choroby i śmierci dla niezaszczepionych - przestrzegł prezydent USA Joe Biden. Wezwał Amerykanów do zaszczepienia się, a także do przyjęcia dawki przypominającej.

Prezydent USA Joe Biden ostrzegł, że wariant koronawirusa Omikron jest już w kraju i "zacznie krążyć coraz szybciej po całych Stanach Zjednoczonych". Wezwał przy tym Amerykanów do zaszczepienia się lub przyjęcia dawki przypominającej przez tych, którzy są już zaszczepieni dwoma dawkami.

Omikron w USA. "Nadchodzi zima śmierci" dla niezaszczepionych

- Jedyną realną ochroną jest przyjęcie szczepionki - powiedział prezydent i podkreślił, że nadchodzi "zima poważnych chorób i śmierci" dla osób niezaszczepionych. Zaznaczył, że "ogromnie ważne" jest otrzymanie dawki przypominającej dla zaszczepionych i "otrzymanie pierwszej dawki" w przypadku pozostałych osób.

Reklama

- Jeśli zostaniesz zaszczepiony i otrzymasz dawkę przypominającą, jesteś chroniony przed poważną chorobą i śmiercią - powiedział Biden.

Koronawirus w USA. "Narzędzia, które mamy, działają"

Wcześniej zastępca rzecznika Białego Domu Karine Jean-Pierre zasugerowała, że administracja Bidena nie zamierza na razie podejmować konkretnych środków restrykcyjnych, zamiast tego koncentruje się na szczepieniach.

- Narzędzia, które mamy, działają - powiedziała, dodając: - Będziemy nadal pracować, aby Amerykanie zostali zaszczepieni i otrzymali dawki przypominające. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy