Reklama

Reklama

Japonia: Zgony po przyjęciu szczepionki Moderny. W partii preparatów wykryto zanieczyszczenia

​Dwie osoby zmarły w Japonii po otrzymaniu dawek szczepionki przeciwko Covid-19 firmy Moderna, które znalazły się wśród partii wycofanej później z rynku. W niektórych preparatach wykryto bowiem zanieczyszczenia. O przypadkach zgonów poinformowało japońskie ministerstwo zdrowia.

Jak poinformował resort, chodzi o dwóch mężczyzn powyżej 30. roku życia, którzy zmarli w tym miesiącu w ciągu kilku dni od otrzymania drugiej dawki szczepionki. Przyczyna zgonów jest wciąż badana.

Japonia. 1,6 mln dawek szczepionki wycofane

Trzy dni temu japońskie ministerstwo zdrowia podało, że z rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki przeciw koronawirusowi koncernu Moderna z powodu zanieczyszczenia preparatu. Kilka ośrodków szczepień poinformowało, że ampułki ze szczepionką zawierają obce substancje.

Po tej decyzji rząd Japonii i Moderna oświadczyły, że nie zidentyfikowano żadnych problemów, dotyczących bezpieczeństwa ani skuteczności preparatu, a wycofanie go z rynku było tylko środkiem ostrożności. Według publicznego nadawcy NHK szczepionka Moderny była zanieczyszczona cząstkami metalicznymi. Nie ustalono, czy w każdej buteleczce z wycofanej partii - poza preparatem - były też niepożądane substancje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje