Reklama

Reklama

Izraelski profesor, który odkrył fluronę, ostrzega przed nowymi łączonymi zakażeniami

Naukowiec z Izraela, Jaron Rabinovici, który odkrył fluronę - jednoczesne zakażenie wirusem grypy i SARS-CoV-2 - uważa, że można się spodziewać więcej równoczesnych zakażeń - poinformował serwis The National. Przypadki flurony potwierdzono jak do tej pory w USA, Brazylii, na Węgrzech i na Filipinach.

Profesor Rabinovici przekazał w wywiadzie dla The National, że lekarze mogą spodziewać się większej liczby trudno wykrywalnych równoczesnych zakażeń. Jak uważa, najlepszą ochroną jest zaszczepienie się przeciwko obu wirusom. Zastrzegł, że łatwo jest się pomylić w diagnozowaniu zakażenia dwoma różnymi wirusami, szczególnie że nowe warianty SARS-CoV-2 naśladują symptomy zakażenia innymi wirusami.

Szczególnie groźne dla kobiet w ciąży

Według lekarza ostatnio liczba przypadków grypy i nowych szczepów wirusa rośnie, a ich zeszłoroczna niska liczba była spowodowana izolacją i noszeniem masek.

Reklama

- Wiemy, że grypa to niebezpieczna choroba dla kobiet w ciąży, które łatwiej chorują i częściej umierają. Przypadki COVID-19 w czasie ciąży także mogą doprowadzić do komplikacji z powodu symptomów choroby, a nie samego zakażenia wirusem - skomentował Rabinovici.

Przypadki flurony potwierdzono jak do tej pory w USA, Brazylii, na Węgrzech i na Filipinach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy