Reklama

Izrael zatwierdził czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Po konsultacji z panelem ekspertów medycznych, premier Izrael Naftali Bennett ogłosił, że wszyscy Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością, będą mieli prawo do czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19

"Obywatele Izraela jako pierwsi na świecie otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, będziemy w czołówce także z czwartą dawką" - napisał w komunikacie prasowym izraelski premier, wzywając jednocześnie tych, którzy spełniają te kryteria, do zaszczepienia się. "Moje przesłanie brzmi - nie trać czasu, idź się zaszczepić" - zaapelował.

Według premiera decyzja panelu ekspertów ds. pandemii o zatwierdzeniu czwartej dawki jest "doskonałą wiadomością, która pomoże nam przejść przez falę wariantu Omikron, przytłaczającą świat".

Reklama

Śmierć zakażonego Omikronem

Czwartą dawkę będzie można podawać co najmniej cztery miesiące po trzeciej - poinformowało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia Izraela.

We wtorek w Izraelu potwierdzono śmierć pierwszej osoby, zakażonej wariantem Omikron. Centrum Medyczne Soroka w Beer Szebie wyjaśniło jednak, że zmarły pacjent, mający 60 lat, cierpiał na szereg poważnych wcześniej istniejących schorzeń.

Mężczyzna zmarł dwa tygodnie po przyjęciu na oddział koronawirusowy. W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że "jego zachorowalność wynikała głównie z wcześniejszych chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych, wywołanych przez koronawirusa".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy