Reklama

Reklama

Izrael: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem

Rząd Izraela potwierdził w piątek pierwszy w tym kraju przypadek koronawirusa. Wykryto go u kobiety, która była pasażerką statku wycieczkowego "Diamond Princess".

Kobieta zaraziła się w trakcie pobytu na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess. Zakażenie wykryto jednak dopiero po powrocie do Izraela. 

"Jeden z pasażerów wracających z kwarantanny na wycieczkowcu w Japonii miał pozytywny wynik badań przeprowadzonych w centralnym laboratorium ministerstwa zdrowia" - poinformowały izraelskie władze w krótkim oświadczeniu.

Kobieta jest pod nadzorem lekarzy. U pozostałych dziesięciu pasażerów, którzy wrócili do Izraela, testy nie wykazały zakażenia wirusem. 

To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia nowym koronawirusem COVID-19 w Izraelu.

Reklama

Koronawirus na luksusowym statku

Wycieczkowiec "Diamond Princess" został poddany kwarantannie koło japońskiego portu Jokohama po tym, jak na pokładzie stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Wczoraj zakończyła się trwająca od 3 lutego kwarantanna statku. 

Spośród 3,7 tys. pasażerów i członków załogi koronawirusem zaraziło się ponad 620 osób. Dwoje japońskich pasażerów statku zmarło.

Epidemia COVID-19

Epidemia koronawirusa COVID-19, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych, w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń. Spośród tych osób 2236 zmarło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje