Reklama

Reklama

Izrael: Osoby po 60. roku życia dostaną trzecią dawkę szczepionki

Rząd Izraela podjął decyzję dotyczącą trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Otrzymają ją osoby po 60. roku życia. Będą oni szczepieni preparatem firm Pfizer/BionTech.

Dodatkowa kampania szczepień ma pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się wysoce zakaźnym wariantem koronawirusa, Delta.

Radio Kan i stacja telewizyjna Chanel 13 poinformowały, że dyrektor generalny w resorcie zdrowia Izraela prof. Hezi Lewi przekazał już kierownictwu placówek medycznych, w których podawano szczepionkę Pfizera, iż od najbliższej niedzieli mogą rozpocząć szczepienie tzw. dawką przypominającą osoby po 60. roku życia.

Awaryjne szczepienie w USA

Koncern Pfizer oświadczył w środę, że uważa, iż dodatkowa trzecia dawka szczepionki pomoże utrzymać skuteczną ochronę przed zachorowaniem na COVID-19. Amerykański koncern twierdzi także, że awaryjne szczepienie trzecią dawką zostanie prawdopodobnie autoryzowane już na początku sierpnia w USA.

Reklama

Od czerwca, kiedy wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w Izraelu, resort zdrowia tego kraju już dwukrotnie notował spadek skuteczności szczepionek, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem, a także przed ciężkimi przypadkami COVID-19.

Czytaj także: Izrael: Nagły wzrost liczby zakażeń. Obowiązkowa kwarantanna dla przyjezdnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje