Reklama

Reklama

Izrael: Kolejne grupy objęte czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19

Izraelskie ministerstwo zdrowia ogłosiło rozszerzenie podawania czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 na osoby powyżej 18. roku życia, wykazujące wyższe ryzyko ciężkich objawów zakażenia lub pracujące w środowisku obarczonym wyższym ryzykiem zakażenia.

Obecnie czwarta dawka szczepionki podawana jest wszystkim mieszkańcom kraju po 60. roku życia i osobom z grup wysokiego ryzyka.

Według resortu podawanie czwartej dawki szczepionki Pfizera pozwoli na 3-5-krotnie wyższe namnożenie przeciwciał w porównaniu z trzecią dawką i zmniejszy liczbę ciężkich zakażeń.

Ponad pół miliona zaszczepionych czwartą dawką

We wtorek naczelna rada lekarska ministerstwa zarekomendowała rządowi powszechne podawanie czwartej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi, jednak szef resortu na razie zgodził się jedynie na ograniczone rozszerzenie jej stosowania.

Reklama

Spośród 9,4 miliona mieszkańców tego kraju do tej pory 614 953 osoby otrzymały czwartą dawkę szczepionki.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Izraelu zarejestrowano 76 155 nowych zakażeń. W sumie od początku pandemii w Izraelu stwierdzono 2,5 miliona infekcji i 8513 zgonów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy