Reklama

Reklama

Izrael: Dziesiątki tysięcy nowych zakażeń dziennie? Tak przewiduje premier

- W najbliższych dniach nadejdzie burza - oświadczył premier Izraela Naftali Benet, odnosząc się do sytuacji pandemicznej w kraju. Ostrzegł, że w niedługim czasie mogą być odnotowywane w kraju dziesiątki tysięcy nowych infekcji koronawirusem dziennie. W Izraelu rozpoczęto podawanie czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 wszystkim osobom powyżej 60. roku życia oraz pracownikom medycznym.

W niedzielę odnotowano w Izraelu ponad 4 tys. nowych zakażeń. W ostatnich dwóch tygodniach było ich przeciętnie około 700 dziennie. Sytuacja epidemiczna w kraju pogarsza się, mimo że kampania szczepień przeciw COVID-19 przebiega bardzo dobrze. Od lipca ok. 4,2 mln spośród 9,3 mln Izraelczyków otrzymało dawkę przypominającą.

Benet powiedział podczas cotygodniowego posiedzenia rządu w Jerozolimie, że jego celem jest "umożliwienie gospodarce funkcjonowania na tyle, na ile to możliwe, przy jednoczesnej ochronie najbardziej narażonych" na COVID-19 mieszkańców kraju.

Reklama

Izrael. Podają czwartą dawkę szczepionki

W Izraelu w sylwestra rozpoczęto podawanie czwartej dawki szczepionki osobom z obniżoną odpornością i pacjentom domów opieki oraz ich pracownikom.

- Najstarsi mieszkańcy domów opieki są bardzo narażeni na zakażenie koronawirusem, a przebieg choroby może mieć w ich przypadku tragiczne skutki - argumentował w piątek tamtejszy minister zdrowia Nican Horowic.

Podawanie preparatu rozpoczęto w piątek w Centrum Medycznym Szeba w pobliżu Tel Awiwu, gdzie zaszczepiono pacjentów z problemami kardiologicznymi i osoby po przeszczepie płuc.

W poniedziałek w szpitalu w Ramat Gan pod Tel Awiwem rozpoczęto próbne podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19 grupie 150 pracowników medycznych, by sprawdzić, czy druga runda dawek przypominających okaże się skuteczna w walce z wariantem Omikron.

W niedzielę premier Izraela Naftali Benet ogłosił, że władze medyczne zatwierdziły podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19 wszystkim osobom powyżej 60. roku życia oraz pracownikom medycznym.

Od początku pandemii w związku z COVID-19 zmarły w Izraelu co najmniej 8244 osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy