Reklama

Reklama

Izrael. Będzie zakaz podróży do USA z powodu Omikrona

Zakaz lotów będzie dotyczył łącznie 9 krajów, w tym USA - przekazał w poniedziałek szef izraelskiego rządu Naftali Benet. Nowe prawo wejdzie w życie w nocy z wtorku na środę, a decyzja związana jest z obawami dotyczącymi wariantu koronawirusa Omikron.

Poza Stanami Zjednoczonymi, na liście państw objętych zakazem podróżowania znalazły się także: Kanada, Włochy, Belgia, Węgry, Maroko, Portugalia, Szwajcaria i Turcja - podał izraelski dziennik "Jerusalem Post".

Z zakazu zwolnione będą osoby, które uzasadnią przed specjalną komisją konieczność swojej podróży - tłumaczy gazeta. Po powrocie do kraju każdy podróżny będzie musiał poddać się co najmniej siedmiodniowej kwarantannie bez względu na to czy był zaszczepiony czy też nie - dodano.

Premier Izraela. Zaczyna narastać piąta fala zakażeń

W niedzielę premier Benet apelował do rodziców, by szczepili swoje dzieci przeciw Covid-19, zwracając uwagę, że w Izraelu zaczyna narastać piąta fala zakażeń koronawirusem.

Reklama

- Szczepienia dzieci są bezpieczne. (...) Nie narażajcie ich na Omikron, to wasza odpowiedzialność - powiedział Benet. - Naszym celem jest przejść przez kolejną falę zakażeń utrzymując działanie naszej gospodarki i edukacji - dodał premier.

W Izraelu dotychczas odnotowano 175 przypadków wariantu Omikron, 40 z nich zarejestrowano w niedzielę - zwraca uwagę portal Times of Israel.

Reklama

Reklama

Reklama