Reklama

Reklama

Indonezja: Zmarło co najmniej 20 lekarzy. Byli zaszczepieni chińskim preparatem

W Indonezji na koronawirusa zmarło już niemal 56 tysięcy osób. Wśród nich jest ponad 400 lekarzy. Jak wynika z najnowszych danych co najmniej 20 z nich było w pełni zaszczepionych.

Od początku pandemii koronawirusa w Indonezji zmarło 401 lekarzy - poinformowało w piątek Indonezyjskie Stowarzyszenie Medyczne. Co najmniej 20 z nich dwukrotnie otrzymało chińską szczepionkę Sinovac.

Trzecia dawka?

Stowarzyszenie rozważa obecnie możliwość zaszczepienia pracowników służby zdrowia trzecią dawką, tym razem inną szczepionką, na przykład AstraZeneca.

74-letni doktor Suhendro Sastrowiwoho z małego miasteczka Kundus na wyspie Jawa był w pełni zaszczepiony. Gdy do kraju nadeszła śmiercionośna fala wariantu Delta koronawirusa dalej pracował, aby pomóc swym przeciążonym kolegom. Jednak 18 czerwca kilka dni po pozytywnym teście na COVID-19 zmarł.

Reklama

Jak pisze New York Times, podczas gdy Zachód wydaje się wychodzić z najgorszej pandemii koronawirusa, niektóre kraje bez dostępu do dużej liczby szczepionek stoją w obliczu najbardziej niszczycielskiej epidemii, gdyż bardziej zaraźliwe warianty szybko się rozprzestrzeniają.

Mniej niż 5 procent zaszczepionych

W Indonezji, czwartym co do liczby ludności kraju świata, zanotowano w czwartek ponad 20 tys. nowych przypadków koronawirusa, najwięcej od początku pandemii. W kraju z powodu COVID-19 zmarło już niemal 56 tysięcy osób.

Pomimo rozpoczęcia akcji szczepień do tej pory preparat podano mniej niż 5 procentom ludności. Większość osób otrzymała dawki Sinovacu, który jednak może być mniej efektywny w walce z innymi wariantami koronawirusa, takimi jak Delta. Aby pokryć zapotrzebowanie Indonezja potrzebuje jeszcze 360 mln dawek szczepionki. Do tej pory jedynie chińska firma produkująca Sinovac była w stanie dostarczać tak wielkie ilości szczepionki.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje