Reklama

Reklama

Indonezja: Kopanie grobów karą za brak maseczki

Osiem osób w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia otrzymało nietypową karę za brak maseczek. Osoby niestosujące się do zaleceń skierowano do kopania grobów dla ofiar epidemii COVID-19 - podaje polsatnews.pl.

Nietypową karę zasądził szef dystryktu Cerme. Osiem osób będzie pracowało na publicznym cmentarzu w wiosce Ngabetan.

- Na tę chwilę mamy tylko trzech grabarzy. Pomyślałem, że przyda im się pomoc - przekazał szef dystryktu w rozmowie z lokalnymi mediami.

Jednocześnie zaznaczył, że przez wzgląd na żałobników osoby niestosujące się do zaleceń nie będą uczestniczyły w ceremoniach pogrzebowych ofiar koronawirusa.

Trzy tysiące zakażeń dziennie

- Mam nadzieję, że taka kara zmieni podejście do wprowadzonych ograniczeń - powiedział urzędnik, dodając, że w ostatnich tygodniach odnotowywanych jest coraz więcej przypadków nowych zakażeń w prowincji.

Reklama

Osoby, które nie stosują się do ograniczeń w regencji Gresik, muszą liczyć się z karami finansowymi, bądź z koniecznością odbycia prac społecznych.

Od początku epidemii koronawirusa w Indonezji odnotowano ponad 221 tysięcy przypadków zakażeń. Zmarło ponad 8 841 osób. Od końca sierpnia odnotowywanych jest średnio około trzy tysiące nowych przypadków zakażeń dziennie. W kraju wyzdrowiało, jak dotąd, ponad 158 tysięcy osób.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje