Reklama

Reklama

Indie: Ścisła kwarantanna w stolicy. Rekordowe ćwierć miliona dobowych zakażeń

Władze stolicy Indii zapowiedziały wprowadzenie w metropolii ścisłej kwarantanny w nocy z poniedziałku na wtorek. W ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano ponad 278 tys. nowych przypadków infekcji koronawirusem. To najwięcej od wybuchu epidemii - podało ministerstwo zdrowia. Jednocześnie liczba zgonów na COVID-19 wzrosła o 1619, a łącznie zmarło już ponad 178 tys. ludzi.

W nocy z poniedziałku na wtorek w stolicy Indii Delhi zostanie wprowadzona ścisła kwarantanna. 

- Jeśli nie wprowadzimy teraz tych ograniczeń, staniemy w obliczu jeszcze większej katastrofy. Kwarantanna zacznie się dziś wieczorem i potrwa do następnego poniedziałku - poinformował premier terytorium stołecznego Arvind Kejriwal.

Szef lokalnego rządu poinformował o krytycznej sytuacji w stołecznych szpitalach, w których brakuje miejsc. Nie ma tam m.in. wystarczających zapasów tlenu medycznego i najważniejszych lekarstw, w tym używanego w leczeniu COVID-19 remdesiviru - podał Kejriwal.

Reklama

Druga liczba zakażeń na świecie

W sumie w Indiach zdiagnozowano ponad 15 mln zakażeń i kraj jest na drugim miejscu pod tym względem na świecie. Najwięcej infekcji, ponad 31,5 mln, odnotowano dotychczas w USA. W Brazylii liczba zakażeń wynosi ponad 13,9 mln.

Obecnie co czwarta infekcja SARS-CoV-2 na świecie jest stwierdzana w Indiach - wynika z zestawienia agencji Reutera. Kraj jest też piątym państwem świata pod względem liczby zgonów na COVID-19, po USA, Brazylii, Rosji i Meksyku.

Zobacz także: Komisarz Thierry Breton: UE może nie przedłużyć kontraktu z AstraZenecą

Gwałtowny skok statystyk

W ostatnim tygodniu liczba zakażeń i zgonów zwiększyła się w Indiach o ponad 60 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Wskaźniki epidemiczne nieprzerwanie i gwałtownie rosną od początku marca.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy