Reklama

Reklama

Indie: Najgorsza sytuacja epidemiczna na świecie

Według najnowszych danych w Indiach kolejny dzień z rzędu pobity został światowy rekord liczby nowych infekcji w ciągu doby - ponad 349 tys. W związku z tym władze Delhi przedłużyły lockdown o tydzień, do 3 maja.

W Indiach panuje obecnie najgorsza sytuacja epidemiczna na świecie. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 349 691 zakażeń. Zmarło kolejnych 2767 osób. Takich dobowych wyników nie notowano od początku pandemii w żadnym kraju.

W sobotę informowano o 346 786 infekcjach i 2624 zgonach. 

Łącznie od początku epidemii w Indiach zdiagnozowano 16,96 mln przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 192 311 zgonów.

"Burza infekcji" wstrząsnęła krajem

Premier Indii Narendra Modi wezwał w niedzielę wszystkich obywateli do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19 i zachowania ostrożności, mówiąc, że "burza infekcji" wstrząsnęła krajem.

Reklama

- Nasze nastroje były bardzo dobre po pomyślnym poradzeniu sobie z pierwszą falą - powiedział Modi w przemówieniu radiowym. - Ale ta burza wstrząsnęła krajem - zaznaczył, odnosząc się do drugiej fali epidemii koronawirusa w Indiach.

Delhi przedłuża lockdown

Premier terytorium stołecznego Delhi Arvind Kejriwal powiedział w niedzielę, że lockdown będzie obowiązywał tu do 3 maja w sytuacji, gdy liczba przypadków koronawirusa gwałtownie rośnie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy