Reklama

Reklama

Indie: Ciała dryfujące w Gangesie. Mogli umrzeć na COVID-19

Indie nie radzą sobie z pandemią koronawirusa. W państwie brakuje wszystkiego, a w szpitalach i krematoriach nie ma wolnych miejsc. Mieszkańcy twierdzą, że to właśnie z powodu przepełnienia krematoriów ciała Hindusów zostały wyrzucone do Gangesu. Media obiegły nagrania, na których widać dziesiątki ciał dryfujących w Gangesie w stanie Uttar Pradesh - pisze polsatnews.pl.

Koronawirus sieje spustoszenie w Indiach. Według statystyk w państwie potwierdzono ok. 23 mln przypadków zakażenia COVID-19. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 250 tys. 

Zwłoki w Gangesie

Dryfujące ciała martwych Hindusów znaleziono w Gangesie w stanie Uttar Pradesh. Według nieoficjalnych doniesień z rzeki wyłowiono nawet 150 ciał. Lokalni mieszkańcy uważają, że zwłoki zostały wyrzucone do wody z powodu przepełnienia krematoriów. 

Na Twitterze rozgorzała dyskusja na ten temat. Według serwisu AJ+ należącego do Al Jazeery, dziesiątki ofiar dryfujących w Gangesie mogły mieć koronawirusa. 

Reklama

Według oficjalnych danych do tej pory przeciwko COVID-19 zaszczepiono zaledwie 2,5 proc. populacji Indii.

Połowę zakażeń na świecie odnotowuje się w Indiach

W Indiach w poniedziałek z powodu COVID-19 zmarły 3754 osoby, wykryto też 366 161 infekcji - informowało Ministerstwo Zdrowia. W tym kraju diagnozowana jest obecnie blisko połowa nowych zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie. 

Najnowsze statystyki dotyczące pandemii w Indiach są nieznacznie lepsze niż w ostatnich trzech dniach, gdy codziennie wykrywano ponad 400 tys. infekcji, a na COVID-19 umierało ponad 4 tys. chorych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje