Reklama

Reklama

Ile osób w szpitalach i pod respiratorami? Dane resortu zdrowia z 2 czerwca

W szpitalach przebywa obecnie 3984 pacjentów chorych na COVID-19. Pod respiratory podłączonych jest z kolei 547 osób. W porównaniu z wtorkiem liczby hospitalizacji i zajętych respiratorów są mniejsze o odpowiednio 713 i 113.

Spośród 16 343 przygotowanych łóżek covidowych, pacjenci zajmują 3984 z nich. Liczba wszystkich respiratorów wynosi z kolei 1752, a zajętych - 547.We wtorek resort zdrowia informował z kolei, że zakażeni koronawirusem zajmują w szpitalach 4697 łóżek, z kolei 660 osób było podłączonych do respiratorów. 

Jak przekazano w środę, kwarantanną objętych jest 66 209 osób. Wyzdrowiało dotychczas 2 641 139 pacjentów.

Ładowanie...

Wraz ze spadkiem liczby chorych zajmujących tzw. łóżka covidowe stale rośnie liczba osób zaszczepionych. - Niektórzy pacjenci mogli odczuć ostatnio problemy związane z przesuwaniem terminów szczepień, jednak w czerwcu dostawy są tak zaplanowane, żeby móc stwierdzić, że to szczepionki czekają na pacjentów, a nie pacjenci na szczepionki - podkreślił pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Reklama

W Programie Pierwszym Polskiego Radia Dworczyk poinformował, że wśród osób powyżej 70. roku życia zaszczepionych lub zarejestrowanych na szczepienie przeciwko COVID-19 jest 76 proc. populacji, natomiast w grupie 60-69 lat odsetek ten wynosi 65 procent. Jak dodał, nie są to małe liczby. - Ale chcielibyśmy, żeby procent osób zaszczepionych w tych grupach był wyższy, bo to te osoby najtrudniej przechodzą COVID-19 - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL