Reklama

Reklama

Hongkong uśmierci 2 tysiące chomików. Mogą roznosić koronawirusa

Władze Hongkongu zdecydowały, że około 2 tysięcy chomików zostanie wybitych. Uznano, że mogą roznosić koronawirusa po tym, jak zakaził się nim pracownik sklepu zoologicznego. Restrykcje nałożono też na klientów takich miejsc, którzy w ostatnim czasie kupili gryzonie. Skierowano ich na kwarantannę i nakazano oddać chomiki.

Akcja ma związek z potwierdzeniem w poniedziałek zakażenia wariantem Delta u pracownika jednego ze sklepów zoologicznych. Tego samego dnia koronawirus wykryto u części chomików sprzedawanych w tym sklepie. 

Według władz zakażone gryzonie pochodziły z importu z Holandii. Dlatego w Hongkongu wprowadzono dodatkowe środki ostrożności, mimo że tamtejsi rządzący przypomnieli, iż "nie ma dowodu" na to, że może dojść do transmisji koronawirusa ze zwierząt na ludzi.

W Hongkongu zakaz sprzedaży chomików

Klienci sklepu, w którym wykryto zakażenia u chomików, zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie, jeśli zakupili chomika po 7 stycznia. Muszą także oddać swoje gryzonie.

Reklama

Ponadto wszystkie sklepy zoologiczne w Hongkongu, które sprzedają chomiki, mają zawiesić działalność. Każdy mieszkaniec, który kupił to zwierzę po 22 grudnia, zostanie poddany testom na obecność koronawirusa i zobowiązany do kwarantanny do czasu otrzymania negatywnego wyniku.

Władze Hongkongu dodały, że sprzedaż i import gryzoni do miasta zostaną wstrzymane.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy