Reklama

Reklama

Holenderski raper skazany. Namawiał do przemocy wobec członków rządu

Na sześć tygodni więzienia został skazany raper Bouke van de V. znany jako Convex Kafka. Muzyk podżegał do przemocy wobec premiera Marka Rutte i ministra zdrowia Hugo de Jonge'a. Kontrowersyjny wpis na Twitterze zamieścił kilka dni po zabójstwie dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa.

6 lipca 2021 roku raper znany pod pseudonimem Convex Kafka napisał na Twitterze, że mafiosi zamiast dziennikarzem powinni zająć się "Markiem i Hugo".

Prokuratura uznała to za podżeganie do przemocy wobec premiera i ministra zdrowia i wystąpiła przeciwko Van de V. do sądu.

- Politycy coraz częściej stają się ofiarami gróźb i zastraszania  - argumentował sędzia, który wymierzył oskarżonemu karę sześciu tygodni pozbawienia wolności, z czego cztery w zawieszeniu.

Premier otrzymał groźby

Kilka dni temu policja aresztowała 52-letniego mężczyznę, który groził śmiercią premierowi Markowi Rutte.

Reklama

Natomiast w środę policja zatrzymała przed domem liderki socjalliberalnej D66 Sigrid Kaag mężczyznę z płonącą pochodnią, który wygrażał deputowanej.

Minister zdrowia skarżył się ostatnio w talk show Op1, że codziennie otrzymuje pogróżki i jest obrażany. Ze względów bezpieczeństwa 24 grudnia przed jego mieszkaniem uruchomiony został prowizoryczny posterunek policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy