Reklama

Reklama

Holandia. Wirusolog: Niezaszczepieni mogą mieć pewność, że zachorują na COVID-19

- Osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi mają gwarancję, że prędzej czy później zachorują - ostrzega wirusolog prof. Ernst Kuipers. Prezes stowarzyszenia holenderskich szpitali LNAZ wzywa niezaszczepionych mieszkańców do przyjęcia preparatu.

Profesor Kuipers jest zaniepokojony gwałtownie rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 w Niderlandach. Z najnowszych informacji Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) wynika, iż w ubiegłym tygodniu do RIVM zgłoszono prawie 39 tys. zachorowań na koronawirusa. To wzrost o 50 procent w porównaniu z wcześniejszym tygodniem.

Dane ze szpitali także nie są optymistyczne. Obecnie przebywa w nich 849 pacjentów z COVID-19, 192 na oddziałach intensywnej terapii. Są to wzrosty odpowiednio o 38 i 26 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Dostępność opieki zdrowotnej

- Jeśli chcemy, aby opieka medyczna była dostępna np. dla pacjentów z rakiem, musimy zapobiec wzrostowi zachorowań na koronawirusa - uważa prezes LNAZ.

Reklama

W odpowiedzi na apel wirusologa burmistrz miasta Urk w zachodniej Holandii wezwał niezaszczepionych mieszkańców do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19. Nadmorskie miasto ma najniższy wskaźnik szczepień w całych Niderlandach. Wynosi on poniżej 40 proc. przy średniej dla całego kraju oscylującej w okolicach 85 procent.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje