Reklama

Reklama

Holandia: Tysiące osób z błędnymi certyfikatami COVID-19

Tysiące osób, które otrzymały tylko jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, dostały przez pomyłkę certyfikat potwierdzający pełne zaszczepienie. Powiadomienia przyszły za pośrednictwem oficjalnej aplikacji CoronaCheck.

Od ubiegłego tygodnia istnieje możliwość wygenerowania specjalnego kodu, który potwierdza pełne zaszczepienie przeciwko koronawirusowi.

Kod wyświetla się w aplikacji dostępnej na smartfony, kiedy osoba otrzymała dwie dawki preparatu przeciwko COVID-19 (wyjątkiem jest Janssen, gdzie wystarczy jedna dawka).

Jak poinformował w poniedziałek portal NU, tysiące osób, które otrzymały tylko jedno szczepienie preparatem AstraZeneca, Pfizer lub Moderna, dostały powiadomienia, że są w pełni zaszczepione.

- Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce, pracujemy nad wyeliminowaniem tego problemu - powiedział portalowi rzecznik ministerstwa zdrowia.

Reklama

Atak hakerski

Nie jest jasne, co dokładnie spowodowało błąd systemu. W ubiegły piątek firma zajmująca się oferowaniem bezpłatnych, szybkich testów na obecność koronawirusa, została zaatakowana przez hakerów.

Atak spowodował wielogodzinne opóźnienia w wyświetlaniu wyników testów w aplikacji CoronaCheck.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy