Reklama

Reklama

Holandia: Rośnie liczba zakażeń na imprezach zamkniętych

Według holenderskich mediów liczba zakażeń, do których doszło podczas zamkniętych imprez rośnie. Ogniska zakażeń odnotowano w Hadze oraz w Utrechcie. Przed tygodniem na imprezie dla nastolatków bawiło się 600 osób. Zakażonych zostało 180.

Stacja RTL poinformowała we wtorek, że 50 studentów stołecznej Hotelschool zaraziło się wirusem podczas prywatki zorganizowanej przez stowarzyszenie studenckie. "Liczba infekcji gwałtownie rośnie" - poinformowała uczelnia w emailu rozesłanym do studentów.

Do zakażeń koronawirusem doszło także w klubie wioślarskim w Utrechcie. Stacja RTL Utrecht cytuje członka zarządu klubu, który mówi, że przestrzegano tam wszystkich rygorów. - Wpuszczano tylko osoby z ważnym kodem QR, który potwierdzał, że osoba jest zdrowa - powiedział Bas van Rijn.

Kilkaset osób na dyskotece

Przychodnia publiczna GGD w Utrechcie oświadczyła, że dotychczas odnotowano 10 zakażeń po przyjęciu, jakie zorganizowano w klubie. - Niestety zgłasza się do nas więcej osób i ta liczba będzie z pewnością wyższa - powiedziała stacji Maaike Schaapa z GGD Utrecht.

Jednocześnie liczba zakażonych podczas ubiegłotygodniowej imprezy w klubie nocnym w Enschede na wschodzie kraju wzrosła do 180. W dyskotece dla nastolatków bawiło się 600 osób.

Portal 1Limburg informuje, że cztery lokale gastronomiczne w centrum Maastricht są zamknięte z powodu fali zakażeń wśród personelu. Kawiarnie In de Karkol i De Bobbel, podobnie jak kluby De Comedie i OLV2, pozostają zamknięte do odwołania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy