Reklama

Reklama

Holandia: Protesty przeciw restrykcjom. 25 tys. osób na ulicach

Kilka demonstracji przeciw covidowym obostrzeniom zorganizowano w Amsterdamie. Ich uczestnicy nie zgadzają się na restrykcyjne działania rządu Holandii w walce z pandemią COVID-19. Do protestu przyłączyli się także rolnicy. Niderlandzka policja nie zanotowała większych incydentów.

Uczestnict demonstracji zebrali się w trzech miejscach stolicy: przy Stadionie Olimpijskim, w Westerpark i Oosterpark. W sumie było ich około 25 tysięcy. Następnie udali się na Museumplain, gdzie dwa tygodnie temu doszło do starć protestujących z siłami bezpieczeństwa.

Świat obiegły wówczas zdjęcia bitych i gryzionych przez policyjne psy demonstrantów, a specjalny wysłannik ONZ ds. tortur oficjalnie interweniował w tej sprawie w holenderskim MSZ.

Skandowali: Dzieci to nasza przyszłość, a nie króliki doświadczalne

Tym razem było spokojnie i demonstracja zakończyła się po godz. 17. Wcześniej dołączyli do niej rolnicy, którym nie podoba się polityka klimatyczna rządu premiera Marka Ruttego. Na placu widać było zaparkowane traktory.

Reklama

Demonstranci skandowali: "Miłość, wolność, bez dyktatury". Widać było transparenty z napisami: "Dzieci to nasza przyszłość. To nie są króliki doświadczalne".

Policja zablokowała wcześniej kontrmanifestację organizacji antyfaszystowskich. Jak podaje rozgłośnia NOS Radio 1, niedaleko Museumplain obecnych było 200 działaczy m.in. Antify. Nie doszło jednak do żadnych starć.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy