Reklama

Reklama

Holandia: Premier przeprasza za zbyt szybkie zniesienie obostrzeń

Premier Holandii przeprosił w poniedziałek obywateli za zbyt szybkie zniesienie obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19. - To był błąd - przyznał Mark Rutte. W ostatnich dniach w Holandii lawinowo rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem.

Podczas spotkania z dziennikarzami premier przepraszał za zbytni optymizm, jaki on i minister zdrowia Hugo de Jonge prezentowali podczas konferencji prasowej dwa tygodnie temu, informując o zniesieniu ograniczeń.

- To nie była dobra konferencja prasowa z naszej strony - mówił Rutte. De Jonge powiedział natomiast, że "to, co wydawało się wówczas uzasadnione, okazało się błędem w ocenie".

Przywracanie obostrzeń

W piątek rząd zapowiedział przywrócenie części zniesionych pod koniec czerwca obostrzeń. Ponownie zamknięte zostały kluby nocne i dyskoteki, przywrócono obowiązek zachowania 1,5 m odstępu w restauracjach oraz odwołano festiwale i imprezy sportowe.

Reklama

Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, od przeszło tygodnia liczba zakażeń koronawirusem rośnie lawinowo. W ubiegłą sobotę zarejestrowano ponad 10 tys. nowych infekcji, najwięcej od 25 grudnia 2020 r.

Dowiedz się więcej na temat: Holandia | Mark Rutte | obostrzenia | COVID19 | koronawirus | pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama