Reklama

Reklama

Holandia: Premier ogłosił zniesienie obostrzeń. "Otwieramy kraj"

Premier Holandii Mark Rutte poinformował, że od 26 czerwca w kraju zostaną zniesione wszystkie obostrzenia, które obowiązywały ze względu na pandemię. - Otwieramy kraj, oczekiwania się spełniły - podkreślił.

Podczas konferencji prasowej w Hadze szef rządu poinformował, że niska liczba nowych zakażeń, postęp w kampanii szczepień przeciw COVID-19 oraz niskie obłożenie szpitali pozwalają na wykonanie "odważniejszego kroku".

Jest nim zniesienie obowiązku noszenia maseczek (poza transportem zbiorowym) czy możliwość przyjmowania dowolnej liczby gości w domach. Możliwa będzie też organizacja imprez sportowych, a także zniesiona zostanie rekomendacja pracy zdalnej.

"Oczekiwania się spełniły"

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu zostaną całkowicie zniesione, sklepy będą mogły funkcjonować w normalnych godzinach. Otwarte zostaną kluby nocne i dyskoteki.

- Podczas poprzednich konferencji prasowych często mówiliśmy, że liczymy na bezpieczne i piękne lato. Na szczęście te oczekiwania się spełniły - mówił wyraźnie zadowolony szef rządu.

W komunikacie przekazanym mediom po konferencji prasowej Rutte podkreślił jednak, że "mimo pozytywnych wiadomości wirus nie zniknął, jest on bowiem nieprzewidywalny i wciąż pojawiają się jego nowe warianty, dlatego musimy zachować ostrożność i czujność".
Minister zdrowia Hugo de Jonge zapowiedział, że od soboty na szczepienia będą mogli się umawiać 18-latkowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy