Reklama

Reklama

Holandia: Powrót obostrzeń. Organizator festiwali kieruje sprawę do sądu

Firma ID&T, organizator festiwali zapowiedziała wystąpienie do sądu przeciwko rządowi Holandii w związku z przywróceniem od soboty części obostrzeń dotyczących pandemii Covid-19, które zniesiono dwa tygodnie temu.

- To nieproporcjonalna decyzja - uważa dyrekcja firmy.

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mark Rutte ogłosił, że ze względu na drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem, zwłaszcza wśród ludzi młodych, przywróconych zostanie część zniesionych 26 czerwca restrykcji. - Na ostatniej konferencji cieszyliśmy się z luzowania obostrzeń, niestety ogromny wzrost infekcji zmusza nas do kroku wstecz - mówił Rutte.

Najwięcej zakażeń w tym roku

W sobotę firma ID&T, organizator takich festiwali jak Mysteryland, Amsterdam Open Air i Milkshake, zapowiedziała, że wystąpi w poniedziałek do sądu z żądaniem możliwości kontynuowania tych wydarzeń.

Reklama

Dyrektor firmy Ritta van Straalen uważa, że wydarzenia mogą się odbyć bezpiecznie. - Branża festiwalowa doskonale radzi sobie z tymi środkami bezpieczeństwa (...) przy bramie wejściowej - powiedziała van Straalen w telewizji NH Nieuws.

Tymczasem Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) poinformował, że do godz. 10 w sobotę zgłoszono 10 345 nowych infekcji SARS-CoV-2. To o 3390 więcej niż w piątek i jednocześnie najwyższa liczba zakażeń w Holandii od 25 grudnia 2020 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy