Reklama

Reklama

​Holandia: "Osiemnastka" księżniczki Amalii mimo obostrzeń

Król Holandii Wilhelm-Aleksander "wyraził żal" z powodu zorganizowania przyjęcia urodzinowego swojej córki, księżniczki Amalii. Impreza łamała obowiązujące w tym kraju obostrzenia covidowe.

Księżniczka Amalia, która 18 lat skończyła 7 grudnia, świętowała swoje urodziny w sobotę. Na przyjęciu pojawiło się 21 osób, choć obostrzenia dopuszczały jedynie czworo gości - informuje agencja AFP.

Rodzina królewska twierdzi, że zasadnicza część przyjęcia odbywała się na zewnątrz, goście byli zaszczepieni, przetestowani i stosowali zasady dystansu społecznego.

Złamano obostrzenia? Król wyraził żal

Jak przekazał premier Holandii Mark Rutte, król "wyraził żal" z powodu złamania obostrzeń covidowych.

"Król poinformował mnie, że z perspektywy czasu organizacja przyjęcia nie była dobrym pomysłem" - napisał Rutte w liście do parlamentarzystów.

Reklama

Kolejna wpadka rodziny królewskiej

To kolejna tego typu wpadka holenderskiej rodziny królewskiej. W październiku wyszło na jaw, że gdy w kraju wprowadzano lockdown, oni przebywali na wakacjach w Grecji. Z powodu fali krytyki przerwali wypoczynek.

Jak odnotowuje AFP, z powodu ukończenia 18 lat następczyni holenderskiego tronu automatycznie trafiła do najwyższego organu doradczego rządu.

Reklama

Reklama

Reklama